јавете се на: 0086-18961228650

За нас

Чангжу Хученг Imp.and Exp. Копродукции, ООД

Производот се продава на пазарот веќе 50 години, со годишен обем на продажба од 20 милиони. Производот се извезува во повеќе од 40 земји и стотици типови материјали за заварување.

Марка

Hucheng сакаше да биде светски познат бренд на производство на жици за заварување.

Исклучок

50 години континуирано развива искуство во индустријата за заварување.

Прилагодување

Софистицирана можност за прилагодување за индустријата за апликации.

未 标题 -1

Imp. Changzhou Hucheng. & Exp. Ко, копродукции, е специјализирана во производството на сите видови на заварување Материјали и фитинзи, како што се жици со лесна челична заварување, жици од заварување од не'рѓосувачки челик, жици за заварување на легура на алуминиум, жици со флукс-придружба, жици со заварување со низок легура, жици од потопување со лак, електрични copperици за заварување со поларна облога и запалени факели, потрошни материјали.

 

Од 2012 година, нашата компанија достигна годишно производство на 100,000 тони материјали за заварување. Ние сериозно ги третираме квалитетот на производот, услугата на клиентите и технолошките иновации. Има положено сертификација на lSO9002 систем на француски јазик. Нашите најголеми производи се одобрени од кинески COS, американски ABS, британски LR, германски TUV, DB, GL.

Продолжуваме со иновативна технологија за да ги задоволиме потребите на клиентите. ние нудиме консултации и услуги. Покрај тоа, развива специјални материјали за заварување со соработка со високообразовни институции, истражувачки институти, фабрики за челик и така натаму.

Апликација

 

 

Нашата жица за заварување е широко применета на многу полиња како што се нафтоводи и течен гасовод, притисок садови, производство на контејнери, медицински уреди, железница, бродоградба, автомобили и мотоцикли. Производот ужива добра слава и дома и во странство. Eе воспоставиме долгорочен однос со клиентите низ целиот свет.

за-us3

Испорака

20200313085927

Изложба на производи

DSC_0022
за-нас1
за-us2

Изложба

b0cd9e8a
4487a5e8
20200305132813
20200305132816

Потпирајќи се на одлични перформанси на производот и сеопфатна целосна услуга, производите на компанијата имаат одлични перформанси на апликација во различни провинции и градови низ целата земја, како што се: Шангај Фолксваген, Автомобилска компанија „Вуху Чери“, „Кишјуан локомотива“ и „возен парк“ и други познати претпријатија ; компанијата е исто така во индустријата Една од ретките компании со извозно право, производите се извезуваат во 40 земји и региони како САД, Јапонија, Русија, Франција, Велика Британија и Италија. Материјалите за заварување произведени од компанијата се признати и користени од се повеќе домашни и странски клиенти.

за-нас-05